WSTĘPNIAK NUMERU
SS-NG #29 MARZEC 2005


Wacław "DRIZIT" Beck

Jakoś tak się ostatnio dziwnie układa, że wstępniaki wypada pisać mi pod koniec miesiąca. Zreszą nie ma się co dziwić, nikt nigdy nie mówił, że wydawanie zina będzie zawsze łatwe i przyjemne. Obsówki i obsówki. Wielu z Was zapewne niepokoi taki stan rzeczy, jednak chcę Was zapewnić, że postaramy się znów złapać wiatr w żagle i wypłynąć na pełne morze. Nie będę Was okłamywał, to trochę potrwa. Czyż jednak sam fakt iż jesteśmy i głosimy Wam wieści o najnowszych grach nie jest piękny?! Ależ jest. Kochamy z Wami być i pisac co nam ślina na język przyniesie i nic tego nie zmieni. A więc i ja piszę, piszę o tym co dla Was przygotowaliśmy!


Ostatnio dosyć często zaczynałem wstępniaka od wprowadzenia w zmiany jakie zaszły w formie magazynu od poprzedniego miesiąca. Jednak w tym miesiącu nie ma o czym pisać. Nasz kształt jest już niemalże finalny. To, co osiągnęliśmy przez ostatnie miesiące, będziemy ulepszać. Nie chodzi mi tu o jakiś ogromny okres czasu, podczas którego będziemy coś dokładać itp. Nie. Mamy ściśle określony plan – dopracować aktualną formę SS-NG w 101%. Kiedy się to spełni powiadomimy Was o tym…zresztą sami pewnie się o tym przekonacie na własnej skórze.
Jak wszyscy doskonale wiecie, w zeszłym miesiącu uczestniczyliśmy w targach Poznań Games Arena. Impreza naprawdę bardzo się udała, a nasz skromny występ także wniósł sporo dobrego w to, co się działo na arenie Tournament. Relację z targów napisał dla Was LooZ^. Przygotował on także kilkadziesiąt zdjęć, na których możecie podziwiać to, co działo się nie tylko na arenie poświęconej grom komputerowym, ale także w innych halach PGA. Dalej, Iwan, który dzielnie wraz z przedstawicielami serwisu painkiller.blo.pl prowadził turniej Painkillera, przedstawi Wam relację właśnie z owego wydarzenia. Emocje były ogromne i warto przeczytać ten tekst.
Ale życie to nie tylko imprezy ;). Otóż życie drodzy czytelnicy to także podejmowanie ważnych decyzji, decydujących o kształcie różnych przedsięwzięć. Otóż taką decyzję musieli podjąć twórcy THE SETTLERS, którzy to postanowili zmienić sposób podejścia do rozgrywki w Heritage of Kings. Dzięki recenzji Rosic’a możecie się przekonać nie tylko czy było warto, ale jak te zmiany wpłyną na kształt serii. Równie mocno zapewne musieli nagłowić się twórcy Knights Of The Old Republic 2, Stare Wars’owego RPG. Nie zdradzę Wam jaką ocenę przyznał mu Keiran, za to zapraszam Was do przeczytania tej recenzji. Również do niej dołączyliśmy galerię screenów, dla pełniejszego jej poznania (znów ten Poznań ;)) W numerze mamy także Noc Kruka, Will od Stell, oraz Hearts of Iron. Jeżeli chodzi o zapowiedzi to na pierwszy rzut idzie Splinter Cell: Chaos Theory. Znacie tego pana w zielonych okularach (tak, już to widzę, zaraz dostane od kogoś maila że to nie są okulary)? Nie, nie chodzi o Pana Miecia spod dwudziestki, choc on też czasem lubi poudawac nietoperza. Chodzi o Sama Fishera, oraz jego nowe przygody. Grę przybliży wam Gregorious. Jeżeli chodzi o kolejne recenzje to mamy dla Was także m.in. Dreamfall: The Longest Journey oraz Pariah.
W naszych działach tematycznych czeka na Was także sporo tekstów okołogrowych. W tym miesiącu znów pełną piersią zaczał oddychać dział Only Online, w którym oprócz kolejnej relacji z wyścigów Grand Prix czeka na Was tekst Ascota, pod tytułem Z ARCHIWUM – SERIA QUAKE. Jeżeli chodzi o kolejne teksty to w Odgłosach Wojny mamy dla Was recenzje soundtracka kultowego RTS’a - Warcraft 2: Tides Of Darkness. Na sam koniec polecam Wam lekturę kolejnego mrocznego opowiadania Waydacka, tym razem pod tytułem „W leśnej głuszy stała chatka...”. Hmmm…a konkursy?! Wspominałem o konkursach? Wyglada na to, że nie. Otóż w tym numerze znów na naszym pokładzie jest PR-MANAGER, tym razem w postaci Beaty! Dzieki niej, oraz Techlandowi mamy dla Was 2 konkursy: FIRE CAPTAIN oraz POP LIFE!
Życzymy wygranej!
To tyle na ten numer drodzy czytelnicy. Kolejny raz zobaczymy się prędzej niż myślicie.
Odwiedzajcie nasz serwis. Na nim piszemy o grach 365 dni w roku!.
WSTĘPNIAK NUMERU
SS-NG #29 MARZEC 2005